Slovensky English Polski Deutsch
Obec Habovka
Aktuality
Dôležité informácie
História obce
MONOGRAFIA OBCE
Obecné noviny
Poloha obce
Obecné zastupiteľstvo
Samospráva
Jednoduché pozemkové    úpravy
Webgis mapová aplikácia
Podporené projekty
PHSR
Separovaný zber
Úradná tabuľa obce
Územný plán obce
Verejné obstarávanie
ZŠ s MŠ Habovka
Farský úrad
Farský kostol
Kaplnka sv.Márie Magdalény
Krížová cesta
Mapa cintorína
Ružencové spoločenstvá
Sakrálne pamiatky
Habovka a okolie
Atrakcie a okolie
Pamiatky
Príroda
Zaujímavosti
Kultúra
Kultúra v obci
Vidiečanova Habovka
Partneri
Hustopeče
Lisia Góra
Czarny Dunajec
Klaster ORAVA
Šport a relax
Cyklotrasy
Lyžovanie
Rozpis futbal. zápasov
Oddychové zóny
Podroháčska časovka
Podujatia
Šport v obci
Turistika
Ubytovanie a služby
LAST MINUTE
Služby v obci
Ubytovanie
Vyhľadanie ubytovania
Foto & Video
Kalendár
Fotogaléria
Panorámy
Počasie
Videoarchív
Videoarchív II. (nové)
Webkamera
Kontakt
Kniha návštev
Kontakt


 

Jednoduché pozemkové úpravy

SMS Info

Habovský kardan

Habovka na Facebooku

Naša Orava

SMS Info

ORAVAPASS

Roháče.net

Cykloturistický oddiel Darmošľap

Separovaný zber

Babyburza

Aktuálne informácie

 Témy
 

Informácie z regiónu
Informácie z regiónu
(213)
Múzeum oravskej dediny
Múzeum oravskej dediny
(44)
Lyžovanie
Lyžovanie
(81)
Podroháčske folklórne slávnosti
Podroháčske folklórne slávnosti
(13)
Turistika
Turistika
(96)
Recepty z regiónu
Recepty z regiónu
(9)
Habovský kardan
Habovský kardan
(28)
ORAVA
ORAVA
(101)
Samospráva
Samospráva
(177)
Kultúrne a športové podujatia v Zuberci
Kultúrne a športové podujatia v Zuberci
(56)
Kultúrne podujatie v Habovke
Kultúrne podujatie v Habovke
(101)
Horská služba
Horská služba
(45)
Športové aktivity
Športové aktivity
(78)
Staré nôty mladých strún
Staré nôty mladých strún
(4)
Služby
Služby
(9)
Vidiečanova Habovka
Vidiečanova Habovka
(13)

 Posledné aktuality
 

Samospráva

Zber elektroodpadu
V pondelok 19.3.2018 v ranných hodinách bude zber elektroodpadu – biela technika. Ide o staré rádia, TV prijímače, počítače, práčky, mikrovlnky, sporáky, chladničky, mrazničky, vysávače, rychlovarné kanvice a pod. Elektroodopad musí byť vyložený na viditeľnom a dostupnom mieste. Pracovníci zabezpečujúci zber budú uvedený elektroodpad zbierať, preto musí byť vyložený na viditeľnom a dostupnom mieste.

Kultúrne podujatie v Habovke

VÝKRIKY BEZ OZVENY v podaní ochotníckeho divadla Jána Vojtaššáka zo Zákamenného
Divadelné predstavenie sa uskutoční v nedeľu 18. marca 2018 o 17:00 hod. v Kultúrnom dome v Habovke. Divadelná adaptácia spája päť noviel Mila Urbana, ktorá zobrazuje život obyčajných ľudí. Vstupné – dobrovoľné.


Informácie z regiónu

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA ZŠ
Vážení rodičia! Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Habovke vás pozýva NA ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA ZŠ dňa 11. apríla 2018 o 11.30 hod. do budovy ZŠ Habovka. Radi vás privítame na tomto slávnostnom zápise v našej škole. Na zápis je potrebné priniesť: rodný list dieťaťa a vyplnený zápisný lístok.

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie obecného zastupiteľstva
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 14. marca 2018 (streda) o 16.00 hod. v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Samospráva

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny
Oznamujeme vám, že dňa 25. 01. 2018 v čase od 8:00 hod. bude v celej obci Habovka prerušená distribúcia elektriny z dôvodu odstraňovania poruchy na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a.s. Predpokladaný termín obnovenia distribúcie elektriny je 25.01.2018 o 14:00 a závisí od charakteru poruchy a rozsahu prác pri odstraňovaní poruchy.

Informácie z regiónu

Otvorenie Obecnej knižnice v Habovke 19.1.2018
Fond na podporu umenia podporil z verejných zdrojov projekt rozšírenia knižného fondu v obecnej knižnici v Habovke. Vďaka podpore FPU sme mohli pre čitateľov nakúpiť cca 100 nových kníh v hodnote 1 060,00 eur. Touto cestou ďakujeme za všetkých našich čitateľov. Našim cieľom je ponúknuť našim čitateľom kvalitnú literatúru a zároveň zvýšiť návštevnosť knižnice.

Turistika

Turisticko – lyžiarsky prechod ku prameňu Blatnej
Turistický oddiel Darmošľap a TJ Blatná Habovka srdečne pozývajú všetkých na 33. ročník turisticko – lyžiarskeho prechodu Ku prameňu Blatnej. Akcia sa uskutoční v nedeľu 28.1.2018. Zraz účastníkov je o 10.00 hod. pri obchode JEDNOTA v Dedine. Dĺžka trasy je 15 km. Ak budú vhodné snehové podmienky, tak sa pôjde tradičnou trasou na bežkách, peší pôjdu Blatnou dolinou. Po skončení sa bude podávať bigos v Pizza PUB Završkom. Zápisné na prechod je 1 EUR (výdavky na bigos).

Informácie z regiónu

XV. REPREZENTAČNÝ PLES OBCE HABOVKA
XV. Reprezentačný ples obce Habovka, ktorý organizuje cykloturistický oddiel Darmošľap sa uskutoční dňa 10.2.2018 so začiatkom o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Habovke. Predpredaj vstupeniek je vo firme 3omedia v Habovke. Cena vstupenky je 25 EUR na osobu. Srdečne všetkých pozývame.

Turistika

Turistický prechod ku kaplnke Anjela Strážcu
Turistický oddiel Darmošľap vás pozýva v sobotu dňa 6.1.2018 na zimný turistický prechod ku kaplnke Anjela Strážcu na Lány. Stretneme sa o 11:30 hod. pri kaplnke sv. Márie Magdalény. Túra je vhodná aj pre deti. Každý nech si okrem slaniny alebo klobásy na opekanie vezme aj suché polienko.


Turistika

12. ročník Štefanského výstupu na Skorušinu
Turistický oddiel Darmošľap vás pozýva na 12. ročník Štefanského výstupu na Skorušinu. Zraz účastníkov je v utorok 26.12.2017 o 10:00 hod. pod Maňovou, pôjde sa novým chodníkom cez Mikulovku na Skorušinu.

Informácie z regiónu

Príjemné prežitie vianočných sviatkov,
veľa rodinnej pohody a darčekov všetkým hosťom a obyvateľom obce Habovka zo srdca želajú tvorcovia stránky www.habovka.sk...

Informácie z regiónu

Vyšlo nové číslo Habovčana
Všetkým obyvateľom Habovky bude doručené do poštových schránok. Tí, ktorí sú mimo Habovky majú možnosť si ho stiahnuť v elektronickej podobe kliknutím tu.

Samospráva

Zámer obce Habovka na zámenu časti obecných pozemkov
Obec Habovka, zastúpená JUDr. Alojzom Lajčinom oznamuje, že Obecné zastupiteľstvo v Habovke na zasadnutí konanom dňa 15.12.2017 uznesením č.61/2017 schválilo:

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie obecného zastupiteľstva
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 15. decembra 2017 (piatok) o 16.00 hod. v zasadačke Obecného úradu v Habovke.

Informácie z regiónu

Vianoce s Kollárovcami
Srdečne všetkých pozývame na vianočný koncert Kollárovcov, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 7.12.2017 o 18.00 hod. v KD Habovka. Predpredaj vstupeniek je na Obecnom úrade v Habovke, tel. 0914 220 117.

Turistika

Hranicou katastra
TO Darmošľap Habovka pozýva lokálpatriotov a priaznivcov turistiky na turistický pochod Hranicou katastra 2017. Trasa: Autobusová zastávka pod Klimkovým vŕškom - Zástudená - Svinský vršek - horizontom na Mních (1109 m n. m.) - zostup lyžiarskym strediskom Janovky – Pizza PUB. Dĺžka trasy je 8 km. Zraz: 19.11.2017 o 10.00 hod. pri autobusovej zastávke pod Klimkovým vŕškom.

Samospráva

Projekt Slatinné rašelinisko v Habovke
Dobrý deň, prosím vás kliknite na uvedený link a hlasujte za náš projekt Slatinné rašelinisko v Habovke. Na stránke dole Žilinský kraj sa zobrazí náš projekt. Na mobilné tel. číslo vám príde kód, ktorý uvediete a odošlete. Ďakujem s úctou starosta. Hlasovanie bude prebieha na www.komunitnegranty.sk

Informácie z regiónu

ZIMNÉ A VYKUROVACIE OBDOBIE
Nastáva čas chladného a sychravého počasia, kedy vo zvýšenej miere vykurujeme svoje obydlia. Toto „vykurovacie obdobie“ je možné charakterizovať aj ako obdobie zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov, nakoľko sa mnohé domácnosti opäť vracajú k vykurovaniu pevným palivom, čo je spôsobené najmä zdražovaním plynu a elektrickej energie. Komíny, dymovody a palivové spotrebiče na pevné palivá sú náročnejšie na ich prevádzkovanie, vykonávanie kontrol, čistenie, ako aj na ich správnu realizáciu a inštaláciu. Občania však toto často podceňujú a tým sa vystavujú riziku ohrozenia požiarom. V poslednej dobe najviac požiarov rodinných domov vzniká práve v dôsledku nevyhovujúceho stavu vykurovacích telies. Chceli by sme Vás týmto upozorniť, že dodržiavaním nasledovných podmienok pre správne prevádzkovanie vykurovacích zariadení môžete predísť vzniku požiaru od vykurovacích telies:

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 27. októbra 2017 (piatok) o 16.00 hod. v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Samospráva

Vytvorme pre deti radosť z pohybu
Na detskom ihrisku za budovou MŠ Habovka, pribudli nové strunové kolísadlá a detské fitness stroje a to vďaka úspešnému projektu Nadácia Volkswagen Slovakia na základe grantového programu "Projekty zamestnancov" podporila projekt, ktorý vypracovala Janka Ondrošová s kolektívom učiteliek materskej školy, za spolupráce riaditeľky ZŠ s MŠ Habovka Miroslavy Mydliarovej a zamestnanca Volkswagenu Slovakia Juraja Knaperka, pod názvom „Vytvorme pre deti radosť z pohybu “.

Samospráva

Zber elektroodpadu a bielej techniky
V obci Habovka sa uskutoční dňa 23.08.2017 zber elektroodpadu a bielej techniky.

Turistika

Sv. omša na Skorušine (aktualizované)
(Sv. omša na Skorušine sa neuskutoční z dôvodu nepriaznivého počasia.)
Cykloturistický oddiel Darmošľap vás pozýva na turistickú túru spojenú so sv. omšou na Skorušine. Túra sa uskutoční len v prípade priaznivého počasia v nedeľu 20.8.2017. Zraz účastníkov je o 11:30 hod. pod Maňovou. Začiatok sv. omše je o 14:00 hod.

Kultúrne podujatie v Habovke

Sv. omša pri kaplnke Anjelov Strážcov
V nedeľu 27.8.2017 bude o 14:00 hod. sv. omša pri kaplnke Anjelov Strážcov na Lánoch. V prípade nepriaznivého počasia budeme o náhradnom termíne informovať. Srdečne všetkých pozývame na túto výnimočnú udalosť... ...

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 28. augusta 2017 (pondelok) o 16,00 hod v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Samospráva

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017
Elektronická adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie pre volby do orgánov samosprávnych krajov, ktoré sa budú konať 4.11.2017 je matrika@habovka.sk.
Informácie pre voliča

Kultúrne podujatie v Habovke

Dôrobek v Habovke 2017
Dôrobek v Habovke sa uskutoční v sobotu 19.8.2017 so začiatko o 15:00 hod. Srdečne všetkých pozývame ...

Informácie z regiónu

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru v Dolnom Kubíne v súlade s § 4 písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov V Y H L A S U J E ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresu Dolný Kubín a Tvrdošín od 02.08.2017 od 08:00 hod. do odvolania

Informácie z regiónu

42. ročník Podroháčskych folklórnych slávností
Každoročne, už pravidelne v prvý celý augustový víkend sa v Zuberci na poľane Brestová konajú Podroháčske folklórne slávnosti. Podroháčske folklórne slávnosti sú koncipované ako trojdňový medzinárodný folklórny festival, ktorého základ tvorí prezentácia ľudovej kultúry. Neďaleko prírodného amfiteátra na Brestovej, v areáli Múzea oravskej dediny, sa počas slávností koná sprievodné podujatie pod názvom „Oravský tradičný jarmok oživených remesiel“. Na jarmoku sa prezentujú ľudoví výrobcovia zo Slovenska aj zo zahraničia so svojimi výrobkami. Podujatie organizované počas vrcholiacej letnej turistickej sezóny veľkou mierou prispieva k oživeniu tradičnej ľudovej výroby a k vzbudeniu záujmu návštevníkov o tradičné výrobky. Na Podroháčskych folklórnych slávnostiach vystúpi každoročne počas troch dní viac ako tisíc účinkujúcich. Viac informácií na http://pfs.zuberec.sk

Kultúrne podujatie v Habovke

O HABOVSKÝ KARDAN 2017
V nedeľu 30. júla 2017 odštartuje už 17. ročník súťaže podomácky vyrobených traktorov O HABOVSKÝ KARDAN. Všetkých na toto jedinečné podujatie srdečne pozývame. Viac informácií pre hostí a súťažiacich nájdete tu ...

Informácie z regiónu

Uzávera ciest v sobotu 15. júla 2017
Oznamujeme vám, že z dôvodu triatlonových pretekov Volkswagen Slovakia Oravaman bude v sobotu 15. júla 2017 cesta v úseku Liptovské Matiašovce – Huty – Zuberec – Borek (smer Oravice) v čase 8:00 – 13:00 uzavretá pre osobnú a nákladnú dopravu.

Turistika

Škapuliarska púť do Trstenej
Cykloturistický oddiel Darmošľap Habovka vás pozýva v nedeľu 16.07.2017 na Škapuliarsku púť do Trstenej. Na námestí o 10.00 hod. bude sv. omša. Odchod je o 7.00 hod. od Kaplnky sv. Márie Magdalény.

Športové aktivity

5. Podroháčska časovka 2017
Niekoľko dní pred športovým sviatkom, horským triatlonom na Slovensku ORAVAMAN, sa bude konať v nedeľu 9.7.2017 podujatie pre všetkých športovcov s názvom Podroháčska časovka. Štart bude v Habovke, prechádzať bude cez Zuberec, otočka pri hájovni smerom na Oravice a naspäť do Habovky. Súťažiť môžu všetci cyklistickí nadšenci a cyklokluby nielen zo Slovenska. Záverečná „retro“ jazda na starých bicykloch, v tradičnom oblečení iste poteší nielen divákov v podroháčskych obciach Habovke a v Zuberci, kto chce môže sa pridať. Tešíme sa na VÁS.

Turistika

Cykloputovanie Studená dolina – Pieniny 2017
V dňoch 9. – 11.6.2017 (piatok, sobota, nedeľa) sa uskutoční už XVIII. ročník Cykloputovania Studená dolina – Pieniny 2017.

Samospráva

POZVÁNKA
Na základe zamestnaneckého programu Šport v regióne 2017, v rámci Nadácie Kia Motors Slovakia obdržala obec Habovka finančný príspevok k vytvoreniu vonkajšieho fitnes ihriska, ktorého otvorenie bude dňa 03.06.2017 v športovom areáli Pod Závozom.

Turistika

Cyklotúra Hornou Oravou
Cykloturistický oddiel Darmošľap všetkých srdečne pozýva v nedeľu dňa 28.5.2017 na cyklotúru Hornou Oravou (56 km) – príprava na Pieniny. Zraz o 11.15 pri Hasičárni.

Informácie z regiónu

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny
Oznamujeme vám, že v termíne od: od: 23.06.2017 06:30:00 do: 23.06.2017 16:30:00 bude v obci Habovka prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo vašej obci.
• Rozpis odberných miest 1

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 2. júna 2017 o 16:00 hod. v zasadačke Obecného úradu v Habovke.

Informácie z regiónu

Turistický prechod Veľké Borové – Prosiecka dolina – Kvačianska dolina
Predpovede počasia sú zatiaľ priaznivé a tak po minulotýždňovom odklade turistický oddiel Darmošľap pozýva všetkých v nedeľu dňa 14.5.2017 na turistický prechod Veľké Borové (Penzión Borovec) – Prosiek – Kvačany /domáci pivovar Brontvai/ – Oblazy – Veľké Borové. Doprava na a z Veľkého Borového individuálna. Odchod od Penziónu Borovec je o 10.00 hod. Doba trvania trasy je 5 hod.

Informácie z regiónu

Deň matiek
Dňa 14. mája 2017 o 15.00 hod. sa uskutoční kultúrny program detí ZŠ s MŠ v Habovke pri príležitosti Dňa matiek. Srdečne vás pozývame do kultúrneho domu.

Informácie z regiónu

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny
Oznamujeme vám, že v termínoch od: 12.05.2017 08:00 do: 12.05.2017 13:00 a od: 18.05.2017 08:00 do: 18.05.2017 12:45 bude v obci Habovka prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality vo vašej obci.
• Rozpis odberných miest 1
• Rozpis odberných miest 2


Samospráva

Zápis do materskej školy
Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Habovke oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy sa uskutoční od 2.mája 2017 do 15.mája.2017, na základe podania žiadosti, ktorú si vyzdvihnete v materskej škole Habovka. Ak sa chcete oboznámiť s prostredím materskej školy, spoznať prácu detí a učiteliek, máte možnosť prísť na „ Deň otvorených dverí “do materskej školy a to 11. mája 2017, v čase od 9.00 – 11.00 hod. Kolektív materskej školy sa teší na spoločné stretnutia.

Informácie z regiónu

Ponuka práce v Brestovskej jaskyni
Brestovská jaskyňa ponúka nasledujúce pracovné miesta:
– sprievodca s nástupom od 15. mája 2017 na dobu určitú do 30. 9. 2017
– sprievodca s nástupom od 1. júla 2017 na dobu určitú do 31. 8. 2017
Požiadavky:
– ukončené stredoškolské vzdelanie
– komunikatívnosť
– ochota pracovať aj počas víkendov a sviatkov
Kontaktná osoba: Juraj Pajerský, 0911 062 363, brestovskaj@ssj.sk

Kultúrne podujatie v Habovke

Oravský speváčik
ZŠ s MŠ Habovka vás pozývajú na súťažnú spevácku prehliadku detí a učiteliek materských škôl okresu Tvrdošín s názvom Oravský speváčik. Uskutoční sa 27.04.2017 t.j. štvrtok o 8.45 hod. v školskej jedálni.

Samospráva

Harmonogram vývozu papiera z vrecového zberu v roku 2017
Vývoz papiera z podomového vrecového zberu sa v Habovke uskutoční dňa 30.5.2017. Modré vrecia s papierovým odpadom je potrebné vyložiť na viditeľné a prístupné miesto už od ranných hodín (výjazd zberových vozidiel o 6:00).

Samospráva

Zber elektroodpadu a bielej techniky
V obci Habovka sa uskutoční dňa 3.4.2017 jarný zber elektroodpadu a bielej techniky.

Turistika

Pozvánka na ľahkú jarnú túru
Turistický oddiel Darmošľap vás pozýva na ľahkú jarnú túru Oravice - Juráňova dolina ústie - Bobrovecká dolina - Sirkový prameň - Oravice. Dĺžka trasy 7,3 km, čas 2 hod. , stúpanie 140m, klesanie 140m. Zraz účastníkov je v nedeľu 2.4. o 12.00 hod. na parkovisku Aquaparku Meander v Oraviciach. Doprava do Oravíc je individuálna.

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 27. marca 2017 (pondelok) o 16.00 hod. v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Informácie z regiónu

Zápis detí do 1. ročníka
Vážení rodičia, Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Habovke vás pozýva na zápis do 1. ročníka dňa 12. apríla 2017 o 11.30 hod., do budovy ZŠ Habovka. Radi vás privítame na tomto slávnostnom zápise v našej škole. Na zápis je potrebné priniesť rodný list dieťaťa a vyplnený zápisný lístok.

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 14. februára 2017 (utorok) o 16.00 hod. v zasadačke Obecného úradu v Habovke.

Lyžovanie

Turisticko – lyžiarsky prechod ku prameňu Blatnej
Turistický oddiel Darmošľap a TJ Blatná Habovka srdečne pozývajú všetkých na 32. ročník turisticko – lyžiarskeho prechodu Ku prameňu Blatnej. Akcia sa uskutoční v nedeľu 29.1.2017. Zraz účastníkov je o 10.00 hod. pri obchode JEDNOTA v Dedine. Dĺžka trasy je 15 km. Ak budú vhodné snehové podmienky, tak sa pôjde tradičnou trasou na bežkách, peší pôjdu Blatnou dolinou. Po skončení sa bude podávať bigos v Pizza PUB Završkom. Zápisné na prechod je 1 EUR (výdavky na bigos).

Kultúrne podujatie v Habovke

AKORDEONIKA v Habovke
Srdečne pozývame na vystúpenie súboru AKORDEONIKA pod vedením Mgr. Otta Melu, ktoré sa uskutoční v sále Kultúrneho domu v Habovke dňa 7.1.2017 o 18:00 hod. Vstupné je 5 EUR. Predpredaj vstupeniek od 5. decembra 2016. Info na č. tel.: 0903 536 539, 043 5395 142.

Kultúrne podujatie v Habovke

XIV. REPREZENTAČNÝ PLES OBCE HABOVKA
XIV. Reprezentačný ples obce Habovka, ktorý organizuje cykloturistický oddiel Darmošľap sa uskutoční dňa 18.2.2017 so začiatkom o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Habovke. Predpredaj vstupeniek je vo firme 3omedia v Habovke. Cena vstupenky je 20 EUR na osobu. Srdečne všetkých pozývame.

Informácie z regiónu

Dôležitý oznam pre účastníkov jednoduchých pozemkových úprav
Zoznam účastníkov jednoduchých pozemkových úprav, ktorých výmera parcely v lokalite Zastudená nepostačuje na stavebný pozemok. Preto odporúčame, aby vlastníci pozemku v danej lokalite do 500 m2 svoj pozemok predali, dokúpili prípadne vymenili. Ak máte nejasností informujte sa na tel. čísle: 043/ 5395 142, 0903 540 881.

Kultúrne podujatie v Habovke

Vianoce deťom 2016
OZ Hafiry vás srdečne pozývajú na benefičný koncert Vianoce deťom, ktorý sa uskutoční 27.12.2016 o 17:00 hod. v KD Habovka.

Turistika

Turistický prechod ku kaplnke Anjela Strážcu
Turistický oddiel Darmošľap vás pozýva v piatok dňa 6.1.2017 na zimný turistický prechod ku kaplnke Anjela Strážcu na Lány. Stretneme sa o 11:30 hod. pri kaplnke sv. Márie Magdalény. Túra je vhodná aj pre deti. Každý nech si okrem slaniny alebo klobásy na opekanie vezme aj suché polienko.

Turistika

11. ročník Štefanského výstupu na Skorušinu
Turistický oddiel Darmošľap vás pozýva na 11. ročník Štefanského výstupu na Skorušinu. Zraz účastníkov je v pondelok 26.12.2016 o 10:00 hod. pod Maňovou, pôjde sa novým chodníkom cez Mikulovku na Skorušinu.

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 15. decembra 2016 (štvrtok) o 16.00 hod. v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Kultúrne podujatie v Habovke

Otvorme srdcia pre úsmev
FS Bučník všetkých srdečne pozýva na III. ročník benefičného vianočného trhu s názvom Otvorme srdcia pre úsmev. Uskutoční sa dňa 18.12.2016 o 15:00 hod. v KD Habovka. Váš príspevok a výťažok z predaja bude darovaný rodinám z Habovky, ktoré sú v ťažkej životnej situácii. Príďte opäť zažiť pravú atmosféru Vianoc spolu s nami. Tešíme sa na vás.

Informácie z regiónu

Kollárovci v Habovke
Jedinečné vystúpenie fantastických muzikantov Kollárovcov sa uskutoční v Kultúrnom dome v Habovke dňa 11.2.2017 o 18:30 hod. Koncert je už vypredaný.

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 28. októbra 2016 (piatok) o 16.00 hod. v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Samospráva

Oznámenie prednostu Okresného úradu Žilina o predbežných termínoch úplnej uzávierky cesty I. triedy
Na základe doteraz dostupných informácií od účastníkov, ktorí sú zodpovední za plánovanie a sanáciu skalného brala v obci Strečno a prijatých záverov z porady, ktorá sa uskutočnila dňa 17. októbra 2016 na Okresnom úrade Žilina informujeme verejnosť o p l á n o v a n e j úplnej uzávierke cesty I/18 (v úseku km 466,870 – 466,970) pod hradom Strečno z dôvodu vykonávania I. etapy sanačných prác na skalnom brale. Úplná uzávierka je predbežne plánovaná od 5. novembra 2016 - do 18 decembra 2016, sedem po sebe idúcich víkendov od soboty ráno 08:00 hod. do nedele večer 16:00 hod.

Samospráva

Výberové konanie na funkciu hlavného kontrolóra obce
Vzhľadom na skutočnosť, že funkčné obdobie hlavného kontrolóra sa prerušilo z dôvodu čerpania materskej dovolenky, obec Habovka v súlade s § 18 a ods. 4 zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 369/1990 Zb.“) deň konania voľby hlavného kontrolóra vyhlási obecné zastupiteľstvo nové voľby hlavného kontrolóra. Z uvedeného vyplýva, že voľba sa uskutoční dňa 28.10.2016, počas zasadania riadneho plánovaného obecného zastupiteľstva.

Turistika

Turistický pochod Hranicou katastra s účasťou na sv. omši na vrchu Skorušina
TO Darmošľap Habovka pozýva v nedeľu dňa 18.9.2016 všetkých priaznivcov turistiky na turistický pochod Hranicou katastra. Počas túry sa zúčastníme sv. omše, ktorá sa uskutoční na Skorušine o 13.00 hod. Odchod je o 10.00 hod. z pod Maňovej, ide sa pešo novým turistickým chodníkom cez Urdovku, Mikulovku po hrebeni na Skorušinu.

Informácie z regiónu

Klientske centrum Tvrdošín
Ministerstvo vnútra v súčinnosti s Okresnými úradmi v Tvrdošíne a v Námestove v zmysle Programového vyhlásenia vlády na roky 2016 - 2020 pokračuje v zámeroch a cieľoch z predchádzajúceho obdobia v tzv. „Programe ESO“ (Efektívna, spoľahlivá a otvorená verejná správa). Štátna správa sa touto formou priblíži k občanom tak, že občan kompletne vybaví agendu štátnej správy na jednom úrade. Podstatou reformy verejnej správy ESO je zefektívniť, zlacniť a zmodernizovať výkon štátnej správy pre občana. Jedným z očakávaných dopadov je odbremenenie občana od zbytočnej administratívnej záťaže (napr. formou tzv. chodenia po úradoch resp. poskytovania duplicitných informácií o sebe viacerým úradom, keď už štátna správa týmito údajmi disponuje). Prvým krokom k realizácii projektu je zjednodušenie kontaktu občana so štátom, na čo bude slúžiť kontaktné administratívne miesto občana na Hornej Orave (ďalej len „Klientske centrum Tvrdošín“). Klientske centrum Tvrdošín bude otvorené od 20.09.2016 na adrese: Okresný úrad Tvrdošín, Medvedzie 132, 027 44 Tvrdošín. Viac informácií v dokumente ...

Kultúrne podujatie v Habovke

Sv. omša pri kaplnke Anjelov Strážcov
V nedeľu 28.8.2016 bude o 14:00 hod. sv. omša pri kaplnke Anjelov Strážcov na Lánoch. V prípade nepriaznivého počasia budeme o náhradnom termíne informovať. Srdečne všetkých pozývame na túto výnimočnú udalosť...

Samospráva

Zber elektroodpadu a bielej techniky
V obci Habovka sa uskutoční dňa 24.8.2016 zber elektroodpadu a bielej techniky.

Samospráva

Pozvánka na zasadnutie zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Habovke
V súlade s ustanovením zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvolávam zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Habovke, ktoré sa uskutoční dňa 31. augusta 2016 (streda) o 16,00 hod v zasadačke obecného úradu v Habovke.

Kultúrne podujatie v Habovke

Dôrobek v Habovke 2016
Dôrobek v Habovke sa uskutoční v sobotu 20.8.2016 so začiatko o 14:00 hod. Srdečne všetkých pozývame ...

Športové aktivity

Tenisový turnaj HABOVKA OPEN 2016
HABOVKA OPEN 2016 program:
27.8.2016 - Sobota súťažia muži dvojhry + štvorhry
28.8.2016 - Nedeľa súťažia chlapci a dievčatá do 15 rokov

Kultúrne podujatie v Habovke

Zasadenie pamätného stromu
Obec Habovka vás pozýva na otvorenie obnovených pamätníkov padlých 13.08.2016 /sobota/ o 12:00 hod.

Kultúrne a športové podujatia v Zuberci

Podroháčske folklórne slávnosti s viac ako tisíckou účinkujúcich
Oravské folklórne leto vyvrcholí v Zuberci a Oravskom Bielom Potoku 5. – 7. augusta 2016 sviatkom oravského folklóru – 41. Podroháčskymi folklórnymi slávnosťami. Obec Zuberec, Žilinský samosprávny kraj, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a obce Oravský Biely Potok a Habovka pozvali na trojdňový medzinárodný folklórny festival viac ako tisíc účinkujúcich zo Slovenska, Poľska, Česka, Srbska, Lotyšska a z Izraela.
design & code © 2012 Peter Leginus